Głównej zawartości

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Wolontariat oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Komunikat alertu

Gmina Nasielsk właśnie dołączyła do grona miejscowości, w których funkcjonują tzw. społeczne lodówki. Dzięki współpracy Dyrektora MOPS w Nasielsku Moniki Nojbert z Fundacją Weź Pomóż specjalna lodówka stanęła przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Nasielsku. Korzystać może z niej każdy. Potrzebujący znajdą w niej coś do jedzenia, a mieszkańcy, którzy mają za dużo produktów spożywczych, mogą je w tym miejscu zostawiać, zamiast wyrzucać.

W wielu domach jedzenia kupuje się za dużo i w konsekwencji trafia ono do śmietnika. Dzięki społecznej lodówce można takiej sytuacji uniknąć. W lodówce należy zostawiać takie produkty spożywcze, które sami chcielibyśmy zjeść. Ważne, żeby jedzenie nie było przeterminowane oraz by było opakowane. Mogą to być np. konserwy, paczkowane wędliny, jogurty, sery, warzywa, owoce, pieczywo, słodycze. O czystość w lodówce zadbają pracownicy MOPS w Nasielsku.  Przypominamy również, że w nasielskim MOPSie od wielu lat funkcjonuje Skrzynka Życzliwości „Przyjmę” „Oddam”, z której chętnie korzystają mieszkańcy naszej gminy. Dzięki tej formie pomocy sprawne, ale nie potrzebne już sprzęty Rtv i AGD, meble, zabawki, ubrania itp. trafiają w ręce ludzi, którym będą jeszcze długo służyły.

Zachęcamy wszystkich do kontaktu z tutejszym ośrodkiem pomocy!

Post na facebook-u Urzędu Miejskiego w Nasielsku(nowe okno)

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Wolontariat oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

NASIELSCY WOLONTARIUSZE NAGRODZENI PRZEZ PARĘ PREZYDENCKĄ!

W dniu 26 listopada 2019 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się inauguracja 23 Świątecznej Zbiórki Żywności. Po raz pierwszy połączona była ona z uroczystą galą z udziałem Pary Prezydenckiej. Z pośród ponad 55 tysięcy wolontariuszy, którzy wspierają misję Banków Żywności, wyróżnionych zostało jedynie blisko sto najbardziej zaangażowanych osób, którym Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wręczyli medale Banku Żywności.
Z pośród wielu organizacji współpracujących z Bankiem Żywności w Ciechanowie, to właśnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nasielsku, który od 9 lat współpracuje z tym Bankiem, został zaproszony do udziału w gali przez Prezes Banku Żywności w Ciechanowie Panią Dorotę Jezierską. Działania MOPS dotyczące świątecznych zbiórek żywności wspiera młodzież z nasielskich szkół. Tym razem, jako wyróżnioną placówkę, Monika Nojbert Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nasielsku wskazała Szkołę Podstawową Nr 1 w Nasielsku im Konstytucji 3 Maja. To właśnie uczniowie tej szkoły wraz z pracownikami MOPS dostąpili zaszczytu tak ogromnego wyróżnienia.
Monika Nojbert Dyrektor MOPS dziękuje wszystkim zaangażowanym w zbiórki żywności wolontariuszom, a także sklepom Guliwer, Biedronka i Tesco, w których zbierana jest żywność. W sposób szczególny składa podziękowania wszystkim mieszkańcom Gminy Nasielsk, którzy hojnie przekazują żywność. To właśnie dzięki Państwu wielu ludzi może na nowo uwierzyć w dobro tkwiące w drugim człowieku.
Przypominamy, że tegoroczna zbiórka żywności już 29-30 listopada. Serdecznie zapraszamy!

{gallery layout=flow}Wolontariat{/gallery}

Źródło zdjęcia: polskieradio24.pl


Wyprawa PoMOC Zapraszamy osoby doznające przemocy w rodzinach z problemem alkoholowym


Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" informuje, że od lipca do października 2017 r.realizuje na zlecenie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej zadanie publiczne
Wyprawa PoMOC - program pomocy dla osób doznających przemocy w rodzinach z problemem alkoholowym


W ramach programu oferujemy bezpłatnie:

konsultacje psychologiczne
konsultacje prawne
wykłady na tematy prawne (prawo rodzinne, karne, cywilne, procedura zobowiązania do leczenia odwykowego itp.)
udział w grupie wsparcia (od 22 sierpnia)
warsztaty umiejętności społecznych pomocnych w wyjściu z przemocy
Na zakończenie programu zapraszamy na „Dzień dla urody”


Zapraszamy osoby zamieszkałe na terenie woj. mazowieckiego, które aktualnie doświadczają przemocy, doznały przemocy w przeszłości i aktualnie odczuwają jej negatywne skutki, w ich rodzinach występuje lub występował problem alkoholowy, którego skutki są nadal odczuwalne

Zapisy:
Biuro Stowarzyszenia „Niebieska Linia”, ul. Jaktorowska 4, 01-202 Warszawa
Tel. 22 499 37 33 (pon. - pt. 9.00- 15.00)

 

źródło: https://www.niebieskalinia.org

zbiórka żywnosci 2013

Już po raz trzeci Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nasielsku przy współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie zorganizował Świąteczną Zbiórkę Żywności. W ciągu dwóch dni tj. 29-30 listopad mieszkańcy Naszego miasta mogli wspomóc ogólnopolską akcję zbierania żywności dla osób najbardziej potrzebujących w trzech nasielskich sklepach: Guliwer, Tesco, Biedronka. W Akcji wzięło udział 60 wolontariuszy z nasielskich szkół: Publicznego Gimnazjum im. Konstytucji 3 maja, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Zawodowych. Zebrana żywność trafiła do najbardziej ubogich rodzin z terenu gminy Nasielsk. Łącznie obdarowano ponad 60 rodzin tj. 230 osób.

 

Dyrektor i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej serdecznie dziękują wszystkim osobom wspierającym akcję „Świątecznej Zbiórki Żywności". Partnerom- dyrektorom szkół które brały udział w akcji: Pani Danucie Białoruckiej, pani Bożennie Zawadzkie- Roszczenko, Pani Agnieszce Rutkowskiej. Pani Katarzynie Popielarskiej, Pani Edycie Pałaszewskiej, Pani Ewie Żołnierzak, ks. Adamowi Ners, ks. Markowi Pszczółkowskiemu. Dzięki Państwu Nasze działania mają jeszcze większą siłę i pozwalają pomagać najbardziej potrzebującym. Wolontariuszom - którzy wspierają MOPS codziennym zaangażowaniem i ogromną energią, bez której sukces świątecznej zbiórki żywności nie był by możliwy. Szczególne podziękowania kierujemy do ks. Proboszcza Tadeusza Pepłońskiego za udostępnienie sali w której magazynowana była zebrana żywność. Serdecznie dziękujemy sklepom GULIWER, TESCO, BIEDRONKA za umożliwienie przeprowadzenia zbiorki na terenie sklepu.

 Dziękujemy !!!