Głównej zawartości

Komunikat alertu

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem COVID-19 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz w trosce o zdrowie mieszkańców gminy Nasielsk zaleca się dokonywanie płatności bezgotówkowych. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nasielsku zwraca się z prośbą do wszystkich świadczeniobiorców MOPS o założenie w ciągu najbliższych kilku dni rachunków bankowych oraz wrobienie kart płatnicznich.
Już dzisiaj niektóre sklepy, apteki itp. wymagają wyłącznie płatności bezgotówkowej. W przyszłości może to być bezwzględny nakaz.
Oświadczenie dotyczące przekazywania świadczeń na wskazany rachunek bankowy należy osobiście (po uprzednim kontakcie telefonicznym z pracownikiem MOPS) złożyć w siedzibie MOPS. Tel. 23 6933006 - sekretariat, tel. 23 6933 003; 23 6933 004 - pracownicy socjalni, tel. 23 6933005 – fundusz alimentacyjny, tel 23 6933008; 23 6933012 – świadczenia rodzinne i wychowawcze.

Druk oświadcznia - wypłata na konto bankowe.

 Ponadto informujemy, że w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem COVID-19 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz mając na względzie zagrożenie dla mieszkańców Gminy Nasielsk, z dniem 16 marca 2020 r. do odwołania wprowadzono ograniczenie dostępności Urzędu Miejskiego w Nasielsku oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nasielsku dla obywateli. Budynek stanowiący siedzibę Urzędu Miejskiego w Nasielsku oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nasielsku od dnia 16 marca 2020r. do odwołania pozostaje zamknięty dla obywateli.

 Sprawy urzędowe w Urzędzie Miejskim w Nasielsku jak i w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nasielsku pozostają możliwe do załatwienia:

1) drogą korespondencyjną (pocztą tradycyjną),

2) drogą telefoniczną,

3) drogą elektroniczną:

a) za pośrednictwem poczty elektronicznej: Urząd Miejski w Nasielsku – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nasielsku – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

b) za pośrednictwem platformy ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) - adres skrytki: /umnasielsk/Skrytka lub /umnasielsk/SkrytkaESP.

Obsługa obywateli w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nasielsku oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nasielsku ogranicza się wyłącznie do spraw niecierpiących zwłoki, wymagających osobistego stawiennictwa (np. wystawienie aktu zgonu, złożenie lub odbiór dowodu osobistego) – po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu sprawy z konkretnym pracownikiem.

Telefony do poszczególnych wydziałów znajdują się na stronie internetowej Urzędu, w zakładce kontakt witryny UM -> https://nasielsk.pl/kontakt

Telefony do poszczególnych sekcji w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej znajdują się w zakładce kontakt witryny OPS -> https://mopsnasielsk.pl/kontakt

Szczegóły zarządzenia poniżej:

Zarządzenie Nr 39/20 Burmistrza Nasielska z dnia 13 marca 2020r.